stolice

26. 3. 2014
otázka
Dobrý den mám prosím dotaz nekojím a syn měl v porodnici nutrilon to problem nebyl ale nasledne jsme doma dali bebu zaclo boleni bříška a tuha stolice jednou za 4dny stále tlacil cely den na prazdno. Přešli jsme na nutrilon zpet problem setrvaval stolice byla dosti zelno zluta a tuha.(ta zelena khaki barva převažuje)docela mě to plaší Nyní na radu dr. nutrilon comford asi týden ale zda se mi ze to je bud stejne nebo mozna i horsi, stolici tedy mel malou ted asi 2x ale jednou za 1,5 a ridsci coz vidime jako pozitivum ale brcalove zelenou! A to již celý týden. A také má velke křeče, přijde mi to že to má celý den ale řekla bych že po jídle nejvíc. Přes den jí tak po 3h asi 80-110ml jak kdy sní. Pak se začne kroutit nepomáhá žádná masáž, ulevová poloha, rourka, infacol ani espumisam. Už jsem zvažovala jestli nemá nějaké potíže zdravotní např alergii laktoza, mleko nebo nejakou bříšní příhodu:-( křik je srdcervoucí že se člověk opravdu bojí:-( nezvrací , pozvracel se asi před 14dny obloukem ale to nám dr sdelila ze bylo asi tím ze mel 4dny zácpu od te doby si jen vyjmečne malicko ublinkne ale ani to není časte Bolení má tak prubezne že se svíjí prakticky celý den nosíme chvíli křičí pak se sklidni pak zas křici a tak to jde treba hodinu pak si teprve parkrat uleví - prdíky a pak usne a za chvili zas pak se probudí na jídlo a nekdy už behem jídla nekdy az 30min po jídle to začne znovu tak nevím zda to s jídlem spojovat po celem takovem dni je už pakunaveny ale vecer mi to prijde nejhorsi ze od 18, 19h do 21-22 cca rve a krouti se jeste vic i manžel už je z toho docela vystraseny zda je maly v poradku pak to trochu prejde a konecne usne ze spaní v noci se obcas zakrouti zatlaci uprcne si ale spi dal nechavame ho v noci spat tak se sam zacne budit az kolem 3h to se naji a za chvili zacne zas krouteni krece ale vetsinou si neuprcne to trva hodinku pak usne a spi do 7-8h a pak vse na novo Prosím o radu a zda si delat obavu Slísková
odpověď
Vážená maminko, s dotazem se, prosím, obraťte na svou dětskou lékařku či lékaře. Oni mají více zkušeností s dětmi, které užívají umělou stravu. Děkuji za pochopení.